מכרת נכס ב 6 שנים האחרונות ושילמת מס שבח?
כנראה מגיע לך כסף חזרה מהמדינה!

כשאנשים שומעים את המושג 'מס הכנסה' או 'מיסוי מקרקעין' הם מעדיפים "לא להתעסק" ולשלם את הסכומים הנדרשים מהם, בזמן שהם לא יודעים שניתן לשלם הרבה פחות מס בצורה חוקית לגמרי! רשויות המס גובות מראש את המיסים בעת עסקת מכירת נכס ומה שמטריד זה שהם לא טורחים לעדכן אותנו בכסף שמגיע לנו בחזרה.

"כן. כי פשוט לא מיידעים את הציבור שמגיע להם כסף חזרה"

"ממש ככה! בתור רו"ח אני רואה אנשים שעובדים קשה ומשלמים מיסים כחוק ואפילו לא מודעים לכך שיש כספים שהם יכולים לקבל חזרה. אנשים יודעים שמשלמים 25% מס שבח על הרווח אבל הם לא יודעים שעל פי תחשיב מקצועי נכון ובקיאות בפרמטרים לזכאות הם יכולים לקבל החזר חלקי או מלא של המס ששילמו "

"עפ"י חוק אדם חייב להיות מיוצג ע"י עורך דין בתהליך מכירת נכס ולכן עורך דין אמון על עסקת מקרקעין. העבודה שלי כרואה חשבון מתחילה רק לאחר שעורך הדין סיים את חלקו. כלומר, אחרי שהעסקה תסתיים ומס השבח ישולם מתחילה העבודה שלנו. כל בעל מקצוע עושה את החלק שלו"

"עפ"י חוק אדם חייב להיות מיוצג ע"י עורך דין בתהליך מכירת נכס ולכן עורך דין אמון על עסקת מקרקעין. העבודה שלי כרואה חשבון מתחילה רק לאחר שעורך הדין סיים את חלקו. כלומר, אחרי שהעסקה תסתיים ומס השבח ישולם מתחילה העבודה שלנו. כל בעל מקצוע עושה את החלק שלו"

 אוקיי ואיך זה עובד בדיוק?

 "השלב הראשון מכירת הנכס-ההתנהלות היא מול עורך דין בלבד. הוא עושה את התחשיב שלו (שומה עצמית) ומגיש את החישוב למיסוי מקרקעין (שהיא שלוחה של רשות המיסים שמטפלת במס שבח)

השלב השני "שומה סופית"-

מס שבח מאשרים את החישוב שנערך ע"י העורך דין וזה מה שנקרא "שומה סופית" וקובעים לך בשורה התחתונה כמה מס עליך לשלם על מכירת הנכס.  

לבדיקת זכאות להחזר מס שבח ללא עלות

השאר פרטים ונבדוק לך חינם את זכאותך להחזר מס שבח!

 נגיד שפניתי אליכם ולא קיבלתי החזר אני צריך לשלם לכם?

 "אנחנו עובדים על בסיס הצלחה, אנחנו לא רוצים לגבות תשלום ממי שלא קיבל כסף. הכלל שלנו הוא "לא קיבלת – לא שילמת". אז בעצם אין לך סיכון בכלל, רק מה להרוויח"

כל הסיפור הזה יכול לסבך אותי עם מס הכנסה?

 "אין כאן עניין של להסתבך, כמו שאנחנו משלמים מיסים לפי חוק כך כדאי שניקח את הכסף שמגיע לנו חזרה על פי חוק! אנחנו כמובן פועלים לפי חוקי המס והמדינה והם יחזירו לך מה שמגיע לך ולא שקל יותר, אז אם קיבלת מהם אישור להחזר אפשר להיות רגועים"

הם יכולים פתאום לבקש ממני את הכסף בחזרה?

 "מדובר בתרחיש לא סביר. יש לנו כאן צוות של רואי חשבון, יועצי מס, עורך דין ושמאים שנמצאים איתנו ועורכים את התחשיבים, אנחנו יודעים לחזות מראש את התוצאה. אם אנחנו מוצאים שיש סיכון ויבקשו ממך עוד כסף אנחנו פשוט לא נגיש אותך, אנחנו עובדים עם מנגנונים מאד זהירים"

לבדיקת זכאות להחזר מס שבח ללא עלות

השאר פרטים ונבדוק לך חינם את זכאותך להחזר מס שבח!

 איך יודעים אם מגיע לי החזר?

 "זה תלוי בכל מיני קריטריונים שצריך לעשות בדיקה מקצועית.
אני כן יכול להגיד שישנם נכסים עם פוטנציאל רציני להחזר, לדוג': שהמוכר לאחר גיל פרישה או נכס שהתקבל בירושה ונמכר. ישנן זכאויות להחזרי מס שנובעות מכל מיני מצבים כמו לדוג': ילדים, נכות, מוכר יחיד או יותר מבעלים אחד ועוד. רק מי שכיר את החוקים האלו לעומק ידע להוציא מהם את המקסימום. בכל מקרה, עפ"י ניסיון שלנו יש ליותר מ 85% מהאוכלוסייה זכאות להחזר כספי מסוים ולכן אם שילמת שבח ב 6 שנים האחרונות שווה לך לבדוק אצלנו זכאות להחזר!"

ניסים במה אתה שונה מאחרים בעצם?

 "ראשית אנחנו משרד רו"ח עם ותק של 18 שנה. את בדיקת החזרי המס בצורה חשבונאית רק רו"ח יודע ויכול לעשות, מעבר לזה וחשוב אף יותר- אנחנו מתמחים במיסוי מקרקעין ועבורך זה מאוד חשוב כי רו"ח שלא בקיא בתחום מיסוי מקרקעין לא ידע למקסם עבורך את ההחזר וזה הפסד של כסף בשבילך.בנוסף, כפי שכבר ציינתי, במחלקת מיסוי מקרקעין אצלנו עובדים צוות מגוון של אנשי מקצוע המתמחים במיסוי מקרקעין- רו"ח, יועצי מס, עו"ד ושמאים, כל זאת על מנת למקסם עבורך את ההחזר"

 כמה החזר עשויים לקבל?

"זה מאוד תלוי ומאוד משתנה אבל במקרים מסוימים זה יכול להגיע אף למעל 80% מהסכום ששולם. כדי לסבר את האוזן אני אתן לך כמה דוגמאות של לקוחות שלנו מהחודש האחרון: 

חיים שילם 62,000 מס שבח, החזרנו לו 42,000

יצחק שילם 123,000 מס שבח, החזרנו לו 84,000

רבקה שילמה 180,000 מס שבח, החזרנו לה 103,000

משה שילם 91,000 מס שבח, החזרנו לו 63,000

אלו דוגמאות בודדות מיני עשרות כל חודש שאנחנו מחזירים להם עשרות ומאות אלפי שקלים שאפילו לא ידעו שמגיע להם"


ניסים חמאוי: "רוצה לראות בעיניים? הנה דוגמה ממש מהימים האחרונים- החזר של 100 אלף שקל לעוד לקוח מרוצה שלנו"

ניסים איפה נמצא המשרד שלך?

המשרד נמצא בתל אביב, ברחוב מיקוניס (המסגר/לה גווארדיה) ואתם מוזמנים לבקר אותנו בשמחה, אך אנחנו מאמינים שהזמן שלך יקר ולכן התהליך מתקיים דרך הטלפון באמצעות שיחת טלפון קצרה וחתימה דיגיטלית. אנחנו עובדים יעיל.

אוקיי, איך מתקדמים?

 משאירים לנו טלפון ואנחנו חוזרים אליך לשיחה קצרה של בירור והתאמה ואז שולחים לך טפסי ייצוג לחתימה (כדי שנוכל לראות את כל הנתונים הדרושים עבור חישוב ההחזר ולייצג אותך בבקשה מול רשויות המס). זהו, משלב זה אנחנו נעשה את העבודה שלנו. הצוות המקצועי שלנו עושים חישוב מחדש ואם רואים זכאות להחזר מגישים אותך ותוך זמן קצר הכסף אצלך בחשבון. כל התהליך עשוי להימשך 1-3 חודשים, תלוי במורכבות התיק וכמובן גם במס הכנסה. רק לאחר שהכסף התקבל בחשבון הבנק שלך אנו גובים את שכר הטרחה.

 מילה לסיום

 האמת? לשמוע את ההתרגשות של לקוחות שקיבלו כספים שלא ידעו בכלל שמגיע להם- שווה הכל.

לבדיקת זכאות להחזר מס שבח ללא עלות

השאר פרטים ונבדוק לך חינם את זכאותך להחזר מס שבח!

כל הזכויות שמורות לניסים חמאוי רו"ח מצוינות באיכות ובשירות ©